Doprava

Pokud se na festival chystáte vyrazit, máte stejně jako v minulých letech několik možností.

Autem

Jak to tak u těchto hromadných mega akcí bývá, doprava vlastním autem je sice ta nejpohodlnější varianta, ale může to být trochu o nervy. Příjezd do Vizovic je po silnici I. třídy č. 49 ze Zlína směr Valašská Polanka nebo Vsetín. Doporučujeme obrnit se trpělivostí a přijet s předstihem.

Kde zaparkovat?

Jakmile dorazíte do Vizovic, je možné zaparkovat v areálu dřevařských závodů, který se nachází hned u vlakového nádraží – kapacita je 2 000 aut. Dále se dá parkovat podél jedné strany „staré zádveřické cesty“, vedoucí od Zádveřic do Vizovic. Parkovat je možné i dál, směrem na Těchlovský kopec a do Slušovic.

Důrazně doporučujeme dodržovat pokyny Policie ČR, která bude dopravu na místě řídit.

Pozor na dopravní omezení!

Parkování podél silnice I/49 je zakázáno! Vjíždět autem do festivalového kempu a na okolní louky je také zakázáno!

Počítejte také s uzavírkami ulic Štěpská a Říční – příjezdová cesta k hlavní bráně likérky R. Jelínek až po železniční přejezd u firmy Sykora.

Pokud budete ubytováni v některém z placených kempů, zde je většinou za poplatek i možnost parkování.

 

Vlakem

Do Vizovic jezdí vlakové spoje z Otrokovic (trať č. 331 Otrokovice – Zlín – Vizovice). Cesta trvá asi 1 hodinu a 10 minut a aktuální jízdní řád najdete tady.

Pro cestu z Prahy můžete zvolit přímý spoj z Hlavního nádraží do Otrokovic, nebo spoj LEO Express do Přerova a zde přestoupit na příslušné navazující spoje.

Pro zpáteční cestu v minulých letech vždy fungovaly i přímé speciální festivalové spoje mezi Vizovicemi a Prahou, které byly vypraveny v pondělí v brzkých ranních hodinách. S velkou pravděpodobností budou fungovat i letos a budeme o nich včas informovat.

 

Autobusem

Pohodlné autobusové spojení funguje z přilehlých měst tedy hlavně ze Zlína (20 minut), Vsetína (36 minut), Luhačovic (25 minut) i Valašských Klobouk (50 minut). Autobus ale můžete využít i z Brna (2 hodiny 20 minut).