Seznam kapel

Ačkoli seznam kapel bude až do jara postupně aktualizován, již dnes je jasné, na jaké headlinery se můžete těšit. Největší hvězdou letošního ročníku Masters of Rock budou švédští Sabaton za doprovodu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů! Bude se jednat o exkluzivní a jediné evropské vystoupení kapely za doprovodu orchestru v letošním roce.

Dalšími taháky programu budou bezpochyby němečtí Running Wild, kteří naživo téměř nevystupují a v Čechách vystoupí poprvé po 25 letech.

V neděli pak vystoupí čekejte další hvězdu festivalu, Vince Neil, frontman a zpěvák slavné americké hard rockové kapely Mötley Crüe. Letos ovšem přijede se svojí vlastní kapelou.

Z dalších formacé stojí za to upozornit na Kreator (DE), Stratovarius (FIN), Epicu (NL) nebo Zakk Sabbath, což je tříčlenný projekt vedený Zakkem Wyldem hrající písničky Black Sabbath.

 

Abecední seznam

Anneke van Giersbergen’s VUUR (NL)

Bývalá vokalistka nizozemské kapely The Gathering Anneke van Giersbergen se rozhodla rozštěpit svůj zájem na dvě části a pro tu heavy progresivní založila projekt s názvem VUUR (v překladu oheň nebo vášeň). Jak sama říká: „VUUR má melancholii The Gathering a řadu prvků z The Gentle Storm, je stejně melodický a hřejivý ale trochu temnější a méně folkový.“

Battle Beast (FIN)

Battle Beast je finská heavy/power metalová kapela, která už 10 let dělá muziku plnou drtivých riffů, promakaných sól a silných refrénů. Styl kapely je inspirovaný především heavymetalovými skupinami z 80. let 20. století a tento tradiční old school metal obohacuje o moderní prvky. Tahle šestičlenná parta v čele s charismatickou Noorou Louhimo zaručené pobaví celý kotel!

C.O.P. UK (UK)

Kapela C.O.P. (Crimes of Pasion) se zrodila v průmyslovém srdci Anglie – Sheffieldu a během posledních 3 let se dostali mezi špičku světového melodic metalu. Jejich dynamika i síla ohromí vaše uši a zaručeně se vám vryje do paměti.

C.O.P. UK – Catch Me If You Can

Crematory (DE)

Německá gothic/melodic death metalová formace z Manheimu je s drobnými pauzami aktivní již více než 25 let a řadí se tak mezi nejdéle fungující gothic metalové kapely v Evropě.

Dark Gamballe (CZ)

Dark Gamballe je česká trash/death metalová kapela z Vyškova. V roce 1990 začínali pod názvem Dark a po deseti letech působení se přejmenovali na Dark Gamballe. Tahle, dnes osmičlenná parta, vydala za dobu svého působení již 9 studiovách alb, z nichž poslední „Panoptikaria“ spatřilo světlo světa před dvěma lety.

Death Angel (USA)

Tahle americká trash metalová kapela je aktivní už od roku 1982, kdy se dala dohromady v Daly City v Kalifornii. V roce 1991 se rozpadli, aby se roku 2001 mohli znovu sejít plni energie. Tihle jedovatí hoši sdružení kolem pozoruhodného kytaristy a hlavního skladatele Roba Cavestanyho, bubeníka Andy Galeona a zpěváka Marka Oseguedy vás díky výborným hráčským výkonům, skvělému zpěvákovi a maximálně dotažené produkci rozhodně na Masters nenechají v klidu.

Delain (NL)

Dymytry (CZ)

Elvenking (IT)

Epica (NL)

Equilibrium (DE)

Německá epic (nebo také pagan/folk) metalová formace. Její kytarista a skladatel René Berthiaume kombinuje nejrůznější prvky folkové hudby především ze Skotska a Irska, prvky klasické hudby a metalu čímž vytváří zcela nový žánr.  Mají za sebou již 15 let činnosti a celkem 5 studiových alb. K poslednímu s názvem Armageddon odjeli celoevropské turné, na kterém se v září loňského roku zastavili i v Praze.

Oficiální trička kapely zde.

Harlej (CZ)

Iron Savior (DE)

Kreator (DE)

Německá trash metalová legenda fungující již od roku 1982. Spolu s formacemi Destruction a Sodom patří k velké trojce německého thrash metalu. Po delší době vydávají letos své nové album Gods of Violence a chystají se na evropské turné. Kromě toho se leader kapely Mille Petrozza a jeho démoničtí parťáci chystají zpustošit i letní Vizovice. Věřte, že to jako vždy bude ohromná show!

Čepice, trička a další oficiální merch kapely zde.

Kreator – Gods of Violence

Kreyson (CZ)

Lacuna Coil (IT)

Originální italská gothic metalová kapela v čele se sympatickou zpěvačkou Cristinou Scabbiou a jejím parťákem Andreou Ferrem se na festivalu objeví vůbec poprvé.

Kapela se dala dohromady v roce 1994, to však ještě pod názvem Slep of Right, zanedlouho změnili jméno na Etheral a na konci roku 1997 se přejmenovali na Lacuna Coil (česky něco jako „zapomenutá spirála“). Od té doby vydali 8 studiových alb, z nichž poslední s názvem Delirium vyšlo v květnu 2016.

Ve své tvorbě využívají melodické kytarové linie střídané těžkými a snadnými hlasovými doprovody. Díky originálnímu zvuku a hudebním aranžím určitě nelze kapelu zařadit do typické gothic metalové škatulky. Podle vlastního vyjádření je skupina podobná stylu Paradise Lost, Tiamat, Septic Flesh, Type O Negative a dalším.

Trička, mikiny a další oficiální merch kapely zde.

Lacuna Coil – Delirium

Majesty (DE)

Moonspell (PT)

Portugalská gothic metalová parta s death, black a doom metalovými prvky je již řadu let ukázkovým příkladem dark metalu. Loni kapela v rámci svého turné k nové desce Extinct navštívila deset evropských měst včetně Prahy. Jejich povedené metalové kompozice spolu se zapáleným projevem frontmana Fernanda Ribeira – to je záruka jedinečné show.

Neodmyslitelná klíčenka s tradičním symbolem razamataz zde.

Pain (SWE)

Švédská industrialmetalová kapela, jejíž zakladatel, multiinstrumentalista Peter Tägtgren byl ze začátku jediným členem tohoto projektu a všechny nástroje s nahrával sám. Později začal nabírat další parťáky a dneska už má formace 4 stabilní členy. V roce 2008 a 2009 jezdili na turné se symfonicko-metalovou kapelou Nightwish a letos v létě vás provedou světem metalové elektroniky složeným z neuvěřitelného množství vlivů. Nudit se s Peterem a jeho partou rozhodně nebudete.

Trička a další oficiální merch kapely zde.

Pain – A Wannabe

Pretty Maids (DK)

Rage (DE)

Running Wild (DE)

Sabaton (SWE)

Švédští heavymetaloví velikáni v čele s legendárním Joakimem Brodénem, jejichž koncerty jsou tradičně beznadějně vyprodané, zavítají letos na Masters v doprovodu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů! Kapela je jedinečná svou jasnou vizí, tvrdou prací a originálními texty, které jsou často inspirovány válkou a historickými bitvami.

Loni v srpnu vyšlo jejich nové album The Last Stand, které nejen odborníci ale i fanoušci titulují jako to nejlepší album, které kdy kapela udělala. Kromě alba si můžete pořídit i oficiální trička, mikiny, náramky a další merch kapely zde.

Sepultura (BRL)

Brazilská metalová kapela kombinující trash a death metal, později s přesahem do groove metalu, alternative metalu, world music, hardcore punku a industrial metalu. Skupinu založili bratři Max a Igor Cavalerové už v roce 1984. Dnes už ani jeden z bratrů mezi členy nefiguruje, přesto kapela, jejíž název znamená v překladu „hrobka“ neztrácí drive a letos v lednu vydala již své čtrnácté studiové album Machine Messiah.

Nenechte si ujít oficiální merch kapely s poštovným zdarma zde.

Serenity (AT)

Stratovarius (FIN)

The Charm the Fury (NL)

Tri State Corner (DE)

Trollfest (NOR)

Varg (DE)

Vince Neil (USA)

Visions of Atlantis (AT)

Zakk Sabbath (USA)