Ubytování

Při výběru ubytování je potřeba mít na paměti, že Vizovice jsou malé město s necelými 5 tisíci obyvatel. Dovedete si tedy představit, že jeho ubytovací kapacita rozhodně nemůže uspokojit poptávku 25 000 lidí, kteří do města během festivalu dorazí.

Penzion nebo hotel

Penziony a hotely přímo ve městě jsou na termín Masters tradičně plné již cca rok dopředu (ne, už to opravdu ani nezkoušejte). A to i přesto, že ceny vyletí na festivalové období i na čtyřnásobek běžné ceny. Zkusit štěstí můžete ještě v širším okolí, případně potom ve Zlíně, nebo Luhačovicích (zde můžeme doporučit Hotel Vyhlídka). Počítejte ovšem s tím, že i zde bude postupně vyprodáno a čím později budete rezervovat, tím z větší vzdálenosti budete muset dojíždět.

Dobře vlakem dostupný a cenově přijatelný je sportovní komplex s ubytovnou Zelené. Komplex leží na okraji Zlína, asi 18 minut cesty vlakem od Vizovic, jen 200 metrů od stanice Podvesná (na trase Zlín – Vizovice).

K dispozici je zde 50 lůžek ve 2 a 3-lůžkových pokojích. WC a sprcha je společná vždy pro 2 pokoje, máte možnost využít společnou kuchyňku a za poplatek se připojíte i na wi-fi.

Jako alternativa může posloužit také ubytování v soukromí, které můžete rezervovat přes službu Airbnb. Nabídky ubytování v okolí Vizovic najdete zde. Moc neváhejte, protože míst bude ubývat a ceny rychle porostou.

Další možností ubytování „pod střechou“ jsou koleje Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně. Internát SOU a SOŠ přímo ve Vizovicích je bohužel trvale zaplněn stálými hosty festivalu a pokoje veřejnosti proto již nenabízí.

 

Kdo si vystačí s karimatkou a spacákem (což je i pro mě ta pravá festivalová varianta), ten určitě využije možnost stanování přímo v okolí festivalu nebo v některém z kempů ve městě:

Festivalové louky

Kolem likérky je možnost přespat na označených loukách ve stanu nebo jen tak pod širákem zdarma. Louky jsou označeny jako „malý kemp“ a „hlavní kemp“ a jsou přístupné obvykle od středy dopoledne, takže si tu v předstihu můžete najít svoje místečko.

K dispozici je i areál se sprchami, který je přístupný vždy od čtvrtka do pondělí. Pozor si dejte jen na to, že vjezd autem na tyto festivalové stanovací louky není povolen a mimo označené plochy je stanování a přespávání zakázáno!

 

Kempy

Kromě míst na stanování, která zabezpečují přímo organizátoři festivalu, máte možnost využít řadu kempů, které se v době festivalu ve městě otevírají. Většina z nich je hlídaná a máte zde možnost parkování, občerstvení, sprchy, WC a dalších služeb tak, jako v běžném kempu.

I zde se vyplatí dorazit v předstihu, neboť většina kempů je rychle zaplněna účastníky z minulých let a jak místa na stany, tak především parkovací místa bývají velmi rychle pryč.

Letošní nabídku kempů zjišťujeme a jakmile budeme mít potvrzeno, budeme postupně zveřejňovat aktuální informace. Předpokládáme, že nabídka zůstane zhruba stejná jako v předchozích letech, kdy byly dostupné následující možnosti:

 

Parkoviště a kemp Dřevosklady

Jedná se o největší placený kemp jehož součástí je i hlídané parkoviště. Kemp se nachází v areálu Dřevoskladů hned u vlakového nádraží Vizovice (v těsné blízkosti vstupu č. 2 do areálu likérky Rudolf Jelínek). Prostor se skládá z 25% z travnaté a ze 75% ze zpevněné plochy (na té je však natažen fotbalový trávník pro lepší možnost stanování). Najdete zde oddělené sociální zařízení (sprchy a WC) pro ženy a muže zdarma.

K dispozici je také bufet se 150 místy k sezení, zdarma zdroje pitné vody, úschovna motocyklů a zavazadel (po dohodě) a co potěší je možnost připojit se k elektřině. Po dohodě a za drobný poplatek tak dobijete mobil nebo třeba i autobaterii. Využít můžete i připojení na internet zdarma!

Areál je majetkem soukromé firmy, která po dobu festivalu přerušuje činnost. Celý prostor je 24 hodin denně osvětlen a monitorován a to i Policií ČR.

Cena za osobu je 100,-/den, pokud přijedete autem pak auto + posádka + stany + wc + sprchy vyjdou na 400,-/den. Motorka je potom za 50,- a karavan za 100,-.

 

Kemp na fotbalovém stadionu SK Vizovice

Pěkný, uzavřený, hlídaný prostor s omezenou kapacitou 150 stanů (150 aut) s kompletními službami jakou jsou pevné sprchy a WC (v budově fotbalového klubu), občerstvení aj. Kemp je provozován přímo sportovním klubem SK Vizovice, který vybírá poplatek cca 100,- za auto/den a 200,- za osobu/den.

Prostor je festivalovým hostům přístupný většinou od úterý do úterý.

 

Kemp Lutonský ve „Štěpské“

Tento se kemp se nachází mezi zámeckým parkem, výše uvedeným kempem Dřevosklady a příchodem od sídliště, tedy opět v těsné blízkosti vstupu č. 2 do areálu likérky, kde se festival koná. Stany je zde možné postavit na rovné louce. WC a občerstvení v místě kempu je samozřejmostí. Velmi blízko, cca 100 metrů je i prodejna potravin. V parném létě oceníte určitě i možnost osvěžení na nedalekém splavu v řece Dřevnici.

V minulosti byl toto jediný kemp, jehož hosté mohli procházet Dřevoskladem a tím si výrazně zkrátit cestu do festivalového areálu (ostatní museli obcházet sídliště). Cena ubytování se na 4 noci (čtvrtek – pondělí) pohybovala okolo 200,- za osobu.

 

Megacamp na Těchlově

Těchlov je klidná okrajová část Vizovic. Samotný kemp se nachází na zpevněném uzavřeném prostoru s parkovištěm s kapacitou asi 300 aut a nabízí kompletní služby. Jeho vzdálenost od vstupu na festival je asi 2 km, proto mezi kempem a areálem festivalu bývá zajištěna kyvadlová doprava. Výhodou tohoto kempu je stanování zdarma a krásný výhled do okolí, včetně výhled na hlavní plochu festivalu!

 

Kemp Rybárna

Kemp s restaurací Rybárna má kapacitu cca 100 stanů. Hygienické zázemí je zajištěno v areálu rybárny – pevné sprchy pro muže i ženy, pevné WC v budově restaurace a dále 2 WC v kontejnerových sestavách (TOI). Do areálu festivalu se dostanete pohodlně pěšky zhruba za 15 minut.

 

Kemp koupaliště

Tento kemp se nachází v areálu uzavřeného koupaliště. Jeho kapacita je cca 300 stanů, kromě občerstvení zde samozřejmě najdete i hygienické zázemí – pevné WC a venkovní sprchy.