Základní informace

Festival Masters of Rock 2017 se již tradičně uskuteční v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, probíhat bude od čtvrtka 13. do neděle 16. července. Letos se bude jednat již o 16. ročník této neuvěřitelné akce, která je svého druhu největší v České republice.

Pořadatelem akce je agentura Pragokoncert Bohemia a.s., konkrétně je festival dítětem Jiřího Darona, který ho vybudoval úplně od nuly. Dnes je Pragokoncert renomovanou značkou pořádající kromě MOR i několik dalších celosvětově uznávaných festivalů a zastupující desítky českých i zahraničních interpretů.

Pokud se na festival chystáte, je dobré seznámit se s následujícími informacemi a mít na paměti i pravidla, které v areálu a mimo něj platí.

Vstupenky

Vstupenky je možné zakoupit exkluzivně pouze přes web Pragokoncertu (zašlou vám je poštou na dobírku) nebo osobně v sídle agentury Pragokoncert Bohemia a.s. v Praze v ulici U Bulhara 3 . Na pobočce lze platit pouze hotově.

Teoreticky je možné vstupenky koupit i na místě ale v posledních letech bývá vždy předem vyprodáno a není důvod myslet si, že by tomu letos bylo jinak.

Děti od 3 let výše potřebují vždy vlastní vstupenku. Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.

Vstupenku je vždy potřeba vyměnit za festivalový náramek, se kterým je možný pohyb i mimo areál likéry a slouží jako „vrácenka“. Tento náramek získáte u okýnek před vstupem do areálu. Pokud pásku ztratíte, tak už vás do areálu znovu nepustí. Pokud byste pásku ztratili při pohybu v areálu, tak vás může ostraha z festivalu vyvést, takže pozor na to!

Padělání vstupenek je samozřejmě nepřípustné a trestá se podle zákona!

 

Zdraví

Pořadatel nemůže nést a nenese odpovědnost za jakoukoli újmu na zdraví. Do areálu vstupujete na vlastní odpovědnost, stejně tak veškeré doprovodné aktivity jsou na vlastní nebezpečí.

V areálu je vždy připraven zdravotnický stan, kde vás personál v případě potřeby ošetří nebo poskytne potřebné rady a pomoc.

 

Jídlo a pití

Do areálu není dovoleno vnášet jakékoliv nápoje, PET láhve, skleněné láhve, plechovky, aj. Na místě najdete velké množství stánků a dalších možností jak se občerstvit. Více zde.

Pivo se v posledních letech čepuje do vratných, zálohovaných kelímků s očkem na připnutí. Vratná záloha je 50,-. Kelímek vám vždy vymění při nákupu nového piva za nový (čistý). Pokud byste chtěli skončit s pitím a vrátit zálohu, pak se tak děje na několika označených místech.

Kromě kelímků pivovaru je možné si zakoupit i limitovanou edici kelímků s brandem Masters of Rock. Za tyto kelímky se záloha nevrací a počítá se s tím, že si ho po skončení festivalu necháte jako suvenýr. Při nákupu piva se můžete sami rozhodnout, do jakého typu kelímku chcete pivo načepovat.

Zakázané předměty a aktivity

Kromě výše uvedeného není dovoleno vnášet zbraně, nože, nůžky, basebalové pálky, pepřové spreje, tyče a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné. Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly!

Stejně tak nesmíte mít s sebou magnetofony, kamery či videokamery. Pořizování audio a videozáznamů je zakázáno a porušení tohoto bodu může být klasifikováno jako trestný čin! Fotografování je povoleno, takže fotky a selfie na památku si klidně dělejte, možná i nějaké to video vašeho pařícího kámoše se snese, ale pokud by někoho napadlo natáčet si celý koncert, pak by se mohl dostat do křížku s pořadateli i se zákonem.

Vy sice natáčet nesmíte ale můžete být natočeni. Pořadatel i umělci si vyhrazují právo filmového, video a televizního záznamu koncertu a atmosféry festivalu. Návštěvník zaznamenaný na dokument může být dále zveřejňován bez dalšího upozornění a finanční náhrady. Takže pozor až se budete svíjet před televizní kamerou, možná to uvidí celá země.

Vstup se psy? To by snad nikoho ani nenapadlo, ne? Ale ano, vodit do areálu psy nebo jiná zvířata je zakázáno!

 

Kemp

Stanování na označených pozemcích u festivalového areálu je zdarma. Vstup do kempu je možný většinou od středy do úterý. Na louky není možné přijet autem a není možné stanovat mimo vyznačené plochy! Více v samostatné sekci o ubytování zde.

 

Úschovna zavazadel

V areálu je k dispozici úschovna zavazadel. Otevřena je non-stop.

 

Zahájení a vstup

Vstup do festivalového areálu je obvykle umožněn ve čtvrtek kolem poledne, v pátek, sobotu a neděli pak většinou od 8 až 9 hodin. Hlavní plocha je vždy po skončení programu uzavřena, aby zde po nás pořadatelé mohli uklidit. Zóny se sprchami a WC jsou otevřeny víceméně non-stop.

 

Platební možnosti uvnitř areálu

Jediná měna, kterou uvnitř zaplatíte je CZK. Obvykle nejsou přijímány ani platební karty (i když sem tam se někde terminály objeví). Pro hosty ze zahraničí je na pokladně u vstupu možnost výměny EUR na CZK.

V areálu najdete i bankomat s neomezeným provozem.

 

Když prší

Když prší, tak prší a nic moc s tím nenaděláte. Takže je potřeba s tím počítat a být připraven (pláštěnka nebo nepromokavá bunda se může hodit). Festival se ale snaží návštěvníky před deštěm alespoň v rámci možností chránit a pyšní se tím, že je to „nejzastřešenější“ festival u nás.